СБУ влаштувала обшуки у засновників організації "Партія Шарія"

Служба безпеки України провела обшуки у засновників громадської організації “Партія Шарія” - у Києві та області, а також на типографії у Вінниці. Про це УНН повідомили в пресцентрі СБУ.

Цитата:

"Співробітники Служби безпеки України провели обшуки у засновників громадської організації “Партія Шарія”, причетних до розповсюдження у столичному регіоні агітаційних матеріалів, спрямованих на зміни меж території або державного кордону України і на порушення порядку, встановленого Конституцією України", - зазначили у спецслужбі.

Деталі

Обшуки, як вказано, проводились за адресами фактичного проживання двох фігурантів справи: у столиці та у Бучанському районі на Київщині.

"Під час проведення процесуальних дій правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні термінали, які використовувались у протиправній діяльності, печатку “Партії Шарія” та банківські карти", - зазначили у СБУ.

Також зазначається, що проведено обшуки й у типографії, розташованій у Вінниці, "де представники громадської організації друкували продукцію антиконституційного характеру".

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.

Доповнення

Раніше у СБУ зауважили, що формально саме партія “Партія Шарія” зареєстрована формально на Віктора Шарія. При цьому, за даними СБУ, він не є ані її керівником, ані засновником, ані членом. Ще у лютому співробітники спецслужби перевіряли його причетність до протиправної діяльності Анатолія Шарія.

Раніше оприлюднювали розслідування стосовно зв'язку між громадською організацією та власне партією.

А що стосується самого лідера політсили Анатолія Шарія, то СБУ заявляла, що оголосила йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Він підозрюється у протиправній діяльності на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.