У Києві та області СБУ провела обшуки в активістів "партії Шарія"

Про це повідомляю Depo.ua з посиланням на прес-службу СБУ.

"Співробітники Служби безпеки України провели обшуки у засновників громадської організації "Партія Шарія", причетних до розповсюдження у столичному регіоні агітаційних матеріалів, спрямованих на зміни меж території або державного кордону України і на порушення порядку, встановленого Конституцією України. Обшуки проводились за адресами фактичного проживання двох фігурантів справи: у столиці та у Бучанському районі на Київщині", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що під час проведення процесуальних дій правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні термінали, які використовувались у протиправній діяльності, печатку "Партії Шарія" та банківські карти.

Також проведено обшуки у типографії, розташованій у Вінниці, де представники громадської організації друкували продукцію антиконституційного характеру.

"У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури", – повідомили в СБУ.

Нагадаємо, раніше Шарій заявив, що справу щодо його персони закрили.

16 лютого стало відомо, що СБУ оголосила підозру проросійському пропагандисту Шарію. Цього разу його звинуватили у державній зраді.

22 лютого він проігнорував допит у СБУ. Наступну "зустріч" йому призначили на 11:00 25 лютого.

Згодом у СБУ прокоментували неявку Шарія на допит. На думку силовиків, це можна трактувати, як переховування від слідства.

У відомстві нагадали також, що Шарію було повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 "Державна зрада" та ч. 1 ст. 161 "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками".

25 лютого стало відомо, що СБУ оголосила Шарія у державний розшук.