Київські митники перехопили понад 60 американських діамантів (фото)

Київські митники затримали понад 60 американських кольорових та безбарвних діамантів вартістю 319 тис. грн.

Про це повідомляє Київська митниця.

«61 діамант, з яких найбільші і найдорожчі – два жовтих (вартістю 5,3 тис. дол.) та три безбарвних (2,9 тис. дол.), і ще два діаманти незвичного небесно-блакитного кольору з зеленим відтінком — виявлені київськими митниками при спробі переслати їх в міжнародних поштових відправленнях під виглядом розподільника документів», — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, три міжнародні поштові відправлення від одного й того самого відправника з американського Балтимора прямували на адресу киянина та мешканців Дніпра. Згідно з деклараціями, у цих посилках мали бути «розподільники документів» вартістю нуль доларів.

Фото: Київська митниця

Натомість при митному огляді цих відправлень митники виявили каміння у зіппакетах з рукописними позначками, характерними для коштовного каміння (про масу, колір, чистоту тощо).

Митна експертиза встановила, що виявлене — дорогоцінне каміння першого порядку: діаманти діамантової огранки жовтих, коричневих і блакитних кольорів та відтінків, а також безбарвні. Маса найбільшого каменя — 1,07 карата, а його лінійні виміри — 6,51×6,47×4,14 мм.

Фото: Київська митниця

«Коштовне каміння відправник намагався переслати в Україну, не задекларувавши належним чином. Київською митницею у всіх випадках складено протоколи про порушення митних правил ст. 472 Митного кодексу України. Діаманти вилучено. Їхня загальна орієнтовна вартість — 11,6 тис. дол. (319 тис. грн)», — додали у митниці.