Терористи глушать безпілотники ОБСЄ на Донбасі

Незаконні збройні формування застосовують засоби радіоелектронної боротьби до БПЛА Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба Об'єднаних сил.

Як повідомляється, терористи глушать керуючий сигнал БПЛА над підконтрольною Уряду території у місцях злетів та посадок безпілотників Місії, щоб дискредитувати Збройні сили України в очах ОБСЄ та міжнародних партнерів.

«За оцінкою Української сторони СЦКК, активна діяльність російських комплексів РЕБ зафіксована в районах населених пунктів Донецьк, Горлівка, Первомайськ, Безіменне. Звідси окупантами створюється значна за площею зона глушіння керуючого сигналу БПЛА СММ ОБСЄ, в першу чергу дальнього радіусу дії. Це дозволяє перешкоджати їх польотам фактично вздовж всього маршруту. Найбільш інтенсивні перешкоди встановлюються безпосередньо під час посадки на підконтрольній Україні території», ‒ йдеться у повідомленні.

Відзначається, що 1 червня технічні засоби Місії зафіксували на тимчасово окупованій території комплекс РЕБ російського виробництва РБ-636 «Свєт-КУ», який перебуває на озброєнні російської армії з 2012 року.

Суттєва активізація засобів РЕБ терористів покликана відкоригувати невтішні для російсько-окупаційних військ показники перешкоджання діяльності Місії на тимчасово окупованій території та перекласти відповідальність на українську сторону, підкреслили у прес-службі ОС.