У санаторії на Одещині отруїлось 30 дітей: МОЗ назвало причину масового отруєння

Діти скаржилися на біль у животі, нудоту, загальну слабкість, блювоту, пронос, підвищення температури тіла в межах 37,5–39°C. Зокрема причиною спалаху стало недотримання персоналом санаторію санітарно-епідеміологічного режиму, повідомили в пресслужбі Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Серед захворілих — 17 дітей із перебігом хвороби середньої важкості, шістьох із них госпіталізували й наразі вже виписали. Інші 13 дітей із легким перебігом перебувають в окремому корпусі закладу під наглядом медичного працівника, - йдеться у повідомленні.

Наразі у всіх приміщеннях санаторію провели дезінфекцію та відібрали проби харчових продуктів на патогенну мікрофлору, проби сировини та питної води, змиви з об'єктів зовнішнього середовища. Фахівці лабораторного центру обстежили працівників їдальні й дітей, які контактували із дітками, що отруїлись.

Нагадаємо, перші випадки захворювання в санаторії почали фіксувати 2 червня. Через три дні, 5 червня, в поліції повідомили про інфікування шістьох дітей, які харчувались в їдальні на території закладу, однак згодом вони потрапили до лікарні із харчовим отруєнням та інтоксикацією.

Внаслідок цього у поліції відкрили кримінальну справу. Відомості за цим фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 325 - порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Покарання за цією статтею передбачає штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів, арешт на пів року або ув’язнення на строк до трьох років.