Мистецтвознавиця Моляр заявила про напад на неї депутата Київської облради Левітаса

Про це вона написала в Facebook, повідомляє Depo.Київ.

Моляр розповіла, що шукала скульптуру "Камінь – зброя пролетаріату", 1982 року – бронзову копію скульптури Івана Шадра 1927 року, яка стояла на Подолі, щоб дізнатися про можливість тимчасового експонування на виставці.

У КП СЗН Подільського району, де зберігалася скульптура з 2016 року, мистецтвознавиці сказали, що скульптура у них на балансі, але вони її віддали в музей і не пам'ятають в який.

В пошуках скульптури, Моляр поїхала на Нивки. Там поблизу Януша Корчака, 60 знаходиться приватна збірка радянських артефактів. Там і стоїть зараз "Пролетар".

"Я подзвонила у дзвоник на воротях величезного будинку, звідти вийшла жінка, я спитала її про цю скульптуру, вона пішла кликати власника. За мить вискочив ошаленіший власник і почав кричати: "Пошла вон!!!" Я спробувала йому пояснити, що хочу домовитися про тимчасове експонування "Пролетаря". Звісно він нічого не слухав, і коли я дістала з кишені телефон, він кинувся до мене зі словами: "Ти не будєш здєсь ничего снимать!" Щось кричав про приватну власність (згодом ми перевірили по кадастру, земля де він влаштував свою експозицію – комунальна)", – написала вона.

За словами Моляр, чоловік почав забирати у неї телефон, а потім скрутив руки так, що вона не могла поворухнутися.

"На всі мої спроби шось пояснити він кричав: "Ти шо патріотка???", "Я воював!", "Ти вопшє знаєш хто я?!" Зрештою я почала кликати на допомогу. Він завалив мене на лавочку і міцно тримав не даючи піти і погрожував. На мій крик вибігли якісь перелякані підлітки з-за гаражів, вони відволікли його увагу, він трохи послабив хватку, так що мені вдалося вирватися і втекти", – написала вона.

Через деякий час Євгенія Маляр повернулася зі знайомим і поліцією. Вона написала заяву про напад і про необхідність розслідування законності розташування там скульптури "Пролетаря" та інших експонатів.

Від поліції вдалося дізнатися, що ця людина - депутат Київської облради від "Батьківщини" Ігор Левітас.