Майнінг-ферма: на Січеславщині криптовалюту добували "прямо з трансформатора" (Фото)

Співробітники СБУ припинили діяльність незаконної майнінг-ферми. Зловмисники добували криптовалюту "прямо з трансформатора". 

Вони не просто викрадали електроенергію, а й ще свідомо створити загрозу для критичної інфраструктури Січеславщини. Про це 9 червня повідомили у пресслужбі відомства.

За 3 місяці незаконної діяльності зловмисники завдали значних збитків. Йдеться про суму у понад 2 мільйони гривень. Організатори створили потужну майнінг-ферму. Вони встановили розмістили обладнання у орендованих складських приміщеннях. Після під’єднання до потужностей енергооб’єкту, розташованого неподалік, схему було реалізовано.

Для приховання заниження показників спожитої електроенергії та фактів викрадення зловмисники за допомогою спеціального обладнання втручалися у роботу обліку систем. Дії зловмисників могли призвести до нештатних ситуацій з безперебійним постачанням електроенергії населенню та підприємствам. Під час обшуків вилучили:

понад 350 одиниць обладнання для генерації криптовалют;

спеціалізовану техніку для втручання в мережу автоматизованого обліку електроенергії.

ASPI news повідомляло, що СБУ викрила схему майнінгу криптовалют через несанкціонований доступ до комп’ютерних мереж на Львівщині. Також дослідження показали, що хакери викрали понад 10% залучених з допомогою криптовалют грошей.