Києву повернули землю на Трухановому острові, яку захопив Медведчук

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Офісу генпрокурора.

"Прокурорами Офісу Генерального прокурора у Верховному Суді доведено обґрунтованість позову про повернення Київській міській раді земельної ділянки площею 1,16 га на Трухановому острові у місті Києві вартістю понад 25 млн грн", – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у прокуратурі, громадська організація збезпідставно зайняла цю землю та обмежила вільний доступу громадян до неї та річки Десенка. Зазначається, що ГО встановила паркан та використовувала будівлі і споруди на ділянці без правовстановлювальних документів.

Раніше Київська міська прокуратура довела в суді, що міськрада не ухвалювала жодних рішень про передачу земельної ділянки у користування або власність громадській організації. Також було доведено відсутність дозвільних документів на проведення будівельних робіт.

Верховний Суд скасував постанову Північного апеляційного господарського суду та залишив у силі рішення Господарського суду міста Києва, яким громадську організацію зобов’язали повернути землю територіальній громаді міста Києва, а також привести її у придатний для використання стан, звільнивши в тому числі від нерухомого майна.

Нагадаємо, у квітні 2021 року правоохоронці прийшли до бази охоронної фірми "Шторм" на Трухановому острові у Києві, яку пов'язують з народним депутатом від "Опозиційної платформи – За життя" Віктором Медведчуком.

Довідка: У вересні 2019 року вийшло розслідування Bihus.info, в якому повідомлялося, що власники приватного охоронного агентства "Шторм" захопили територію на Трухановому острові у Києві, перекривши доступ до Дніпра. Загалом "Шторм", за даними розслідувачів, зайняв понад 11 тисяч квадратних метрів землі тут. Ділянка огороджена високим парканом, який і закриває доступ до берега.

Фірма належить соратникам Віктора Медведчука по його політичному руху "Український вибір" – Івану Бойченко і Віктору Чорному. Останній нині став однопартійцем Медведчука. "Шторм" протягом останніх років займається охороною Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко і низки їхніх об’єктів нерухомості по всій країні. Інформації про будь-якого іншого клієнта цієї компанії нам знайти не вдалося.

У грудні 2019 року СБУ уже приходила з обшуками в офісі приватної охоронної фірми "Шторм", яка належить соратникам лідера "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука.

У СБУ тоді заявляли, що працівники компанії "за грошову винагороду збували інформацію з обмеженим доступом". Йдеться про роздруківки телефонних з'єднань та дані із закритих баз зловмисники реалізовували замовникам за грошову винагороду.

Тоді провели низку обшуків, зокрема на вулиці Васильківській 23 за адресами офісних приміщень охоронної компанії, детективного агентства та місцями проживання фігурантів провадження".

У березні 2019 року журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" Максим Опанасенко, Марія Землянська та Кирило Шапар заявили, що співробітники охоронної фірми "Шторм" протягом чотирьох годин тримали їх в лісі поблизу території державних дач "Будинку відпочинку "Пуща-Водиця".

30 березня Служба безпеки України провела обшуки у членів громадської організації "Український вибір", яку пов'язують з народним депутатом від "Опозиційної платформи – За життя" Віктором Медведчуком.

25 березня також відбулися обшуки в офісах громадської організації "Український вибір", яку пов'язують з народним депутатом від "Опозиційної платформи – За життя" Віктором Медведчуком. В СБУ заявили, що представників організації обґрунтовано підозрюють у сприянні у 2014 році проведенню незаконного референдуму і виборів у тимчасово анексованих АР Крим та Севастополі.