НАБУ розслідує, як за підтримки Кличка та Пантелеєва “розпиляли” 81,5 млн гривень на ремонті набережної, - Віталій Кулик

За підтримки мера Києва Віталія Кличка та його профільного зама з екології Петра Пантелеєва, на думку блогера та політичного експерта Віталія Кулика, чиновники Київської міськдержадміністрації (КМДА) за допомоги комунальників "розпиляли" 81,5 млн гривень. Наразі НАБУ це вже розслідує.

Про це KV стало відомо з блогу на сайті “Корреспондент” Віталія Кулика.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” “Ні дня без факапа від КМДА. Чергова історія прийшла з Русанівки. За підтримки мера Віталія Кличка та його профільного зама з екології Петра Пантелеєва, чиновники КМДА за допомоги комунальників "розпиляли" 81,5 млн гривень на будівництво берегоукріпних споруд і зони відпочинку на Русанівці”, – написал Віталій Кулик.

За його словами, на сьогодні НАБУ і САП відкрили провадження щодо фактів зловживання службовим становищем окремих чиновників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Подписаться

“Виявилося, що в 2018-2019 роках КП “Плесо” і Управління екології та природних ресурсів КМДА, за кураторства зама Кличка – Пантелеєва, за рахунок бюджетних коштів ініціювали виконання робіт з будівництва берегоукріпних споруд і зони відпочинку вздовж Русанівської протоки. Хоча, згідно документів, виконанням цих робіт повинен був зайнятися забудовник сусіднього ЖК “Русанівська гавань” – “Дарницький комбінат будівельних матеріалів та конструкцій” (ДКБМК). За свої кошти, зрозуміло”, – зазначив він.

Кулик звернув увагу на те, що заміна забудовника на комунальний бюджет була зроблена не лише щоб “розпиляти” бюджет, але і “зекономити” тому ж забудовнику його кошти, зрозуміло, за “дякую” – всім вигода, крім киян.

“Ще на початку робіт, літом 2018 року, КП “Плесо” запропонувало Управлінню екології зробити КП замовником робіт з будівництва. Проте, відповіді Управління екології та природних ресурсів в матеріалах слідства немає. Ймовірно, Управління екології все ж задовольнило прохання КП, бо в жовтні 2018 року підприємство оголосило тендер на проведення робіт. У підсумку, в КП “Плесо” було укладено договір з підрядником, якому з бюджету виділили кругленьку суму.”, – повідомив Віталій Кулик.

Він також зауважив, що під час перевірки внутрішнім аудитом КМДА літом 2019 року були встановлені порушення в діяльності КП “Плесо” на 41,9 млн гривень та ризики бюджетних втрат на 49,8 млн гривень.

“Згідно звіту за грудень 2020 року, кошторис був трохи зменшений, угода розірвана, але підряднику все ж заплатили 81,5 млн гривень з бюджету. Справа виявилася настільки заплутаною, що НАБУ другий рік продовжує вести розслідування, але багато нюансів – ще не відомо. Проте, як кажуть інсайдери, детективи взялися за цю “мутну” схему і доведуть справу до кінця. В будь-якому випадку, очевидно, що такі великі суми бюджетних коштів не могли б виділятися без прямої вказівки Пантелеєва і погодження самого Кличка”, – констатував Віталій Кулик.

КиевVласть