Зрадник із ВМС, що став "військовим комісаром" окупованого Севастополя, дістав підозру

Про це повідомляє Depo.Крим із посиланням на прокуратуру АР Крим та Севастополя.

Підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) оголошено "військовому комісару міста Севастополь". Раніше він обіймав посаду командира батальйону матеріально-технічного забезпечення берегової охорони ВМС ЗСУ. У 2014 році, після окупації, зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта. Із 2019 року зайнятий незаконними призовами кримчан до лав армії Росії. Встиг провести уже п’ять призовних таких кампаній.

За статтею, яка інкримінована колишньому українському військовому, у разі доведення вини на нього чекає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Раніше повідомлялося, що окупанти пошили кримчанам рекордну кількість справ через ухиляння від незаконного призову.

Довідка

Починаючи з 2015 року, держава-окупант та її окупаційна адміністрація провели загалом 12 незаконних призовних кампаній, під час яких понад 28 тисяч кримчан незаконно призвані до збройних сил Росії. Громадяни України, які не бажають проходити службу в ЗС РФ, зазнають кримінальних переслідувань. Органами правопорядку автономії повідомлено про підозру сімом "військовим комісарам" різних районів окупованого Криму, які, починаючи з 2015 року, безпосередньо організовують та проводять на півострові вказані незаконні призовні компанії.