Окупаційна влада терористів "ДНР" ухвалила зухвале рішення щодо переміщення дітей

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила у соцмеержі, що окупаційна влада «ДНР» порушує права дітей на освіту та свободу пересування. Терористи ухвалили рішення обмежити виїзд дітей старше 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР». 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила розповіла, що дітей старше 14 років на блокпосту «Оленівка» висаджують з автобусів разом з батьками і не дозволяють виїхати з тимчасово окупованої території Донецької області. Через такі дії терористів діти не встигнуть вчасно подати документи для вступу до закладів освіти. Раніше "днрівці" дітям 14-16 років дозволяли виїжджати за свідоцтвом про народження разом з одним з батьків.

Людмила Денісова звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні і попросила сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування. Денісова нагадала, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри «Донбас–Україна», які створили для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Раніше повідомлялося, що мешканець Донбасу отримав строк за співпрацю з терористами "ДНР" та захоплення Маріуполя. Також контррозвідники СБУ в зоні проведення операції Об'єднаних сил викрили учасника танкового батальйону "ДНР".