Вибух гранати у Харкові: обставини події та стан постраждалих (відео)

Ввечері 8 червня на харківському проспекті Гагаріна стався вибух.

Приблизно 22:00. В одному із дворів на проспекті Гагаріна лунає вибух гранати. Її підірвав 29-річний чоловік. Між ним та компанією молодих хлопців стався конфлікт. Сварка переросла у бійку. На відео зафільмовано, як один із юнаків вдарив чоловіка в обличчя, той у відповідь підірвав гранату РГД-5. Після цього хлопці побігли дворами у бік найближчого супермаркету.

Максим, очевидець

Там лежали наши знакомые. На пороге, много крови. Он весь в крови лежал, ему біло очень плохо. Он лежал рядом с ним, тоже в крови. Еще был его тоже задело. И еще 4-й, не знаю кто.

Нападник лишився на місці, його затримали перехожі та передали поліції. Чоловіка заарештували та оголосили підозру.

Андрій Грязєв, начальник відділу поліції Харківського районного управління №1

У нього стан нормальний. Це мабуть послєдствія його затримання. Коли хлопці, які знаходилися поруч його затримали. До цього він не попадав в поле зору.

Внаслідок вибуху постраждали п'ятеро хлопців, звітують у поліції. Троє з них - 16-річний, 17-річний та 18-річний хлопці - у лікарні швидкої та невідкладної допомоги. За даними мерії, їхній стан стабільний, життю нічого не загрожує. Ще одного постраждалого шпиталізували до 17 міської лікарні. Йому зробили операцію, видалили з десяток осколків з обох рук та правої ноги хлопця.

Борис Мамаєв, заступник головного лікаря з хірургічної допомоги міської клінічної лікарні №17

Теперішній час стан пацієнта середньої важкості, стабільний. Прогноз на видуження благоприємний. Важливі органи задіти не були. Всі поранення, іннародні тіл перебували у м'яких тканях.

За фактом вибуху правоохоронці відкрили кримінальні провадження за двома статтями - "замах на вбивство" та "незаконне поводження зі зброєю". Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув'язнення.

https://youtu.be/I4Uwkwr0hIs