Співробітники СБУ заблокували канал нелегальної міграції до країн ЄС

Держслужбовцями було виявлено і блоковано канал незаконної міграції до країн Європейського Союзу. Відомо що цими "мандрівниками" були вихідці з Південної Азії. Про це пишуть Економічні новини з посиланням на сайт СБУ.

За наявними даними слідства, повідомляється, що учасниками злочинного міжрегіонального угрупування були мешканці трьох областей: Закарпатської, Київської та Чернівецької. Ділками була налагоджена схема переправлення громадян іноземних держав повз існуючі пункти пропуску, тобто через ділянки так званого "зеленого" коридору. Злочинці до свого угрупування навіть залучили вихідця з Афганістану, який шукав "клієнтів" і доправляв їх до України. Вартість такої "послуги" становила від 3 до 6 тис. доларів з людини.

Також оперативниками було встановлено, що дана схема працювала з листопада минулого року. У ході  досудового слідства держслужбовці фіксували діяльність горе ділків завдяки чому було попереджено 6 спроб нелегального переправлення  20 іноземців через державний кордон. Деякі особи вже покинули нашу країну шляхом депортації.

Як наслідок, було відкрите кримінальне провадження за ч.2 ст.332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України) ККУ. Двоє осіб вже повідомлені про підозру. Також в рамках цього ж провадження були проведені обшуки у всіх трьох фігурантів за місцями їх проживання.

Спецоперація по викриттю злочинної оборудки проводилася Управлінням СБУ у Закарпатській області разом з Головним управлінням національної поліції цієї ж області та Мукачівським прикордонним загоном, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.