Закарпаття: Переправляли нелегалів до ЄС, «клієнтів» з країн Південної Азії підшукував афганець

Учасниками міжрегіональної злочинної групи, за даними слідства, були мешканці Закарпатської, Київської та Чернівецької областей. Вони налагодили схему незаконного переправлення іноземців поза встановленими пунктами пропуску, через ділянки "зеленого" кордону. До групи залучили вихідця з Афганістану, який підшукував "клієнтів" і переправляв їх до України. Вартість "послуги" з переміщення нелегалів становила від 3 до 6 тисяч доларів з людини.

Встановлено, інформує прес-служба УСБУ в Закарпатській області, що протиправна схема діяла з листопада минулого року. У ході досудового розслідування правоохоронці документували діяльність злочинців і запобігли шістьом спробам зловмисників нелегально переправити через державний кордон майже 20 іноземців. Деяких з нелегальних мігрантів уже депортовано з України.

У межах кримінального провадження проведено низку обшуків за місцями проживання фігурантів. Двом особам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Викриття схеми проводило управління СБУ в Закарпатській області спільно з головним облуправлінням Нацполіції, Мукачівським прикордонним загоном під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Василь НИТКА.

Ужгород.

Фото прес-служби управління СБУ в Закарпатській області.