Проти директорки Нацпарку на Одещині поліція розпочала провадження

Про це повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на еколога Івана Русєва.

Поліція заїхала на територію Національного природного парку "Тузлівські лимани" 9 червня і повідомила, що проти директорки Нацпарку "Тузлівські лимани" Ірини Вихристюк розпочато провадження. Причина – роботи, що вела адміністрація парку задля поєднання Тузлівського лиману з Чорним морем.

Як повідомив на своїй сторінці у фейсбуці еколог і колишній керівник установи Іван Русєв, поліцейські відкрили кримінальне провадження, зокрема на директорку нацпарку Ірину Вихристюк та блокували роботи. Техніку Нацпарку збиралися заарештувати. За словами Івана Русєва, причина відкриття провадження –  заяви з боку голови Білгород-Дністровської районної ради Григорія Мельниченка, який є зятем чинного голови Одеської обласної ради Сергія Гриневецького.  "Прямо зараз корумпована  поліція на догоду злочинця Б.Дністровської райради Мельниченко, відкрила кримінальне провадження на директорку нацпарку Ірину Вихристюк, за те що вона виконує обов'язки держави та міжнародних угод України по збереженню національного надбання (!). І будуть арештовувати техніку яка відновлює водообмін між Чорним морем та Тузлівськими лиманами.  Ту техніку, гроші на яку збирала вся країна по гривні. Дежавю! Нам потрібна допомога....Друзі, Патріоти! Хто може підтягуйтесь до Кордону. Ми зробимо все, щоб захистити наше спільне надбання", – написав еколог.

Пізніше Іван Русєв доповнив інформацію щодо ситуації з провадженням. "Ми особисто через свої канали звернулись до прокурорів. І нарешті, поліцейська голота зникла з нацпарку і техніку не арештувала. Вчора нами було також надано два повідомлення на 102 про злочин, якій робить голова Лиманської ОТГ В.Резніченко, але реакції та кримінального провадження поліціянти не відкривають. Так ось, цей Резніченко, якій є інформатором негідника Мельніченко-голови Б.Дністровської райради, і якій надає через 102  заяви на нацпарку і поліція терміново блокує наші роботи, вирішив вирити неймовірну і протяжну канаву навколо курорту Расейка", – повідомив Іван Русєв.

За словами Івана Русєва, канаву копають "нелегали" і  жодна тварина через цю канаву не зможе перебратися. Небезпеку, за словами еколога, канава становить і для людей. Землю з канави, стверджує Русєв, крадуть. "Відділення  №2 Б.Дністровської поліції (колишня Татарбунарська поліція), як злочинне угруповання, прикриває реальні злочини і працює лише на замовлення. Вона не відкриває провадження  і  НЕ зупиняє реальні злочини, а блокує надважливі роботи нашої команди по підтриманню екологічного стану Тузлівських лиманів", – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що в Одеському зоопарку прокоментували відео, що поширюється соцмережами.