Ділки не сплатили податків при реалізації продуктів харчування невідомого походження на 35 мільйонів

Пресслужба Державної податкової служби України повідомила про викриття схеми ухилення від сплати податків при реалізації продуктів харчування невідомого походження на 35 мільйонів гривень. Податковий злочин зафіксовано у Хмельницькій області.

Державна податкова служба України повідомила, що викрито розгалужену тіньову схему ухилення від сплати податків. Продукти іноземного виробництва продавалися під виглядом відомого бренду. Продукти харчування продавалися через мережу магазинів у низці областей України, було залучено 35 підконтрольних фізичних осіб - підприємців.

Податківці зібрали докази, які свідчать, що підприємці самостійну господарську діяльність не вели і не мали найманих осіб, а були при цьому рядовими працівниками підприємства та інших суб’єктів господарювання. ФОП не вів первинний облік результатів діяльності та не надавав жодних підтверджуючих документів. Легальність ввезення товару на митну територію України також документально не була підтверджена. Тож податківці дійшли висновку, що доходи підприємців фактично є доходами юридичної особи, які не оподатковувалися податком на прибуток та податком на додану вартість. За наслідками перевірки підприємству донараховано понад 35 мільйонів гривень.

Нагадаємо, пресслужба Державної податкової служби України повідомила про упередження факту незаконного бюджетного відшкодування ПДВ на суму понад 1,2 мільярда гривень. Також ДПСУ повідомила про викриття схеми формування штучного податкового кредиту на суму понад 12 мільйонів гривень.