НАБУ та САП проводять обшуки у п'яти лікарнях «Укрзалізниці»

Правоохоронці розслідують заволодіння 60 млн грн, які передбачалися для лікування COVID-19

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) проводять обшуки у п'яти лікарнях АТ «Укрзалізниця» («УЗ»). Про це повідомляється у телеграм-каналі НАБУ.

«НАБУ та САП здійснюють обшуки у приміщеннях клінічних лікарень на залізничному транспорті міст Києва, Харкова, Львова, Одеси та Дніпра Філії «Центр охорони здоров’я» АТ «Українська залізниця», а також у самій Філії», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обшуки відбуваються у межах розслідування за фактом заволодіння службовцями «УЗ» 59,93 млн грн. Ці гроші компанії надала Національна служба здоров’я України за програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг зі стаціонарної допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19. У НАБУ додали, що розслідування триває з 1 квітня 2021 року.

Водночас в «Укрзалізниці» заявили, що всіляко сприяють слідчим діям антикорупційного бюро.

«Слідчим надано доступ до усіх приміщень, передбачених ухвалою суду для проведення обшуків у рамках досудового розслідування. Зокрема, посадові особи філій «Центр охорони здоров’я» АТ «Укрзалізниця» підозрюються у спробі, в період з вересня по грудень 2020 року, закупити послуги ПЛР-тестування за завищеними цінами», – пояснили в «УЗ».

У компанії додають, що закупівлі тоді призупинив департамент категорійного управління та служба безпеки «Укрзалізниці».

Раніше службовцю «Укрзалізниці» повідомили про підозру у привласненні державних коштів. Посадовець перерахував 750 000 грн фіктивній компанії за нібито виконання ремонтних робіт.