Ухань нічому не навчив. Співробітниця інституту біотехнологій вкрала з роботи небезпечні штами вірусів, щоб продати

Як розповіли у столичній прокуратурі, ексзавідувачка сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів, будучи відповідальною особою за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, що зберігаються в колекції Національного центру штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до таких штамів, з метою особистого збагачення незаконно винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці, що входять до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин, затверджених Кабінетом міністрів України, а також до списку особливо небезпечних хвороб, визначених Міжнародним епізоотичним бюро.

Щоб приховати злочин, підозрювана порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів. Тобто умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу (зараження чутливої клітини з метою отримання від неї нової популяції вірусу), не повертала їх до сховища мікроорганізмів, а частину новоутвореного матеріалу привласнювала.

Вказані штами вірусу жінка зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання у побутовому холодильнику, де вони і були виявлені у ході обшуку.

Своїми діями колишня працівниця завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів на суму понад 111 тис. грн.

Жінці повідомлено про підозру за фактом привласнення небезпечних штамів вірусів, що визначаються як збудники заразних хвороб тварин та можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів (ч. 2 ст. 191 КК України). Наразі вирішується питання щодо обрання їй запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, у Києві піймали хіміків НАН, які “бадяжили” алкоголь на продаж.