У Києві працівниця лабораторії винесла з роботи небезпечні штами вірусів

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Телеграм-канал Київської міської прокуратури.

Повідомлено про підозру ексзавідувачу сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів за фактом привласнення небезпечних штамів вірусів, що визначаються як збудники заразних хвороб тварин та можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів (ч. 2 ст. 191 КК України).

Колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною особою за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, що зберігаються в колекції Національного центру штамів мікроорганізмів України та маючи доступ до таких штамів незаконно їх винесла з приміщення інституту.

Щоб приховати злочин, завідуюча сектором порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів, яка передбачає отримання середньої проби для зараження ембріонів, тобто умисно зменшувала кількість вихідних зразків для отримання нового пасажу.

Вказані штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання у побутовому холодильнику, де вони і були виявлені у ході обшуку.

Своїми діями колишня працівниця завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів на суму понад 111 тис. грн. Вирішується питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.