Співробітницю київського інституту запідозрили у крадіжці небезпечного вірусу

Правоохоронці повідомили про підозру у крадіжці штаму небезпечного вірусу колишній співробітниці Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, повідомлено про підозру ексзавідувачу сектору інституту за фактом заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191 КК України). Слідство встановило, що колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, які зберігаються в Національному центрі штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до них, привласнила небезпечні штами вірусів, що визначаються як збудники заразних хвороб  тварин та можуть швидко поширюватися у значних масштабах незалежно від державних кордонів. Вона винесла з приміщення інституту флакони зі штамом вірусу особливо небезпечної хвороби – ньюкаслської хвороби птиці. Ці штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту в себе удома в холодильнику, де вони були виявлені під час обшуку. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу.

Раніше Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направили до суду справу про рекордний хабар.

Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження щодо можливого впливу ексдиректора ДБР Романа Труби на слідчих органу, які розслідували справи стосовно колишнього президента, народного депутата Петра Порошенка. У відомстві досліджували записи, нібито зроблені в кабінеті підозрюваного.

НАБУ та САП викрили «на гарячому» в отриманні неправомірної вигоди двох адвокатів-посередників, які передавали грошові кошти суддям ОАСК. Чоловіків затримано в порядку ст. 208 КПК України.