Службою безпеки України викрито протизаконну приватизацію земельних ділянок, які розташовуються поблизу центру паломництва хасидів в Умані

Співробітниками СБУ було розкрито корупційні схеми, які були організовані Черкаською місцевою владою. Землі, які планували вивести із держвласності знаходилися недалеко історико-культурного центру ім. Раббі Нахмана - місця паломництва хасидів. Про це повідомляють Економічні новини з посиланням на сайт СБУ.

Оперативниками спецслужби було встановлено, що організована злочинна група складалася з колишніх правоохоронців та підприємців, а також туди входив держреєстратор однієї з ОТГ. За розробленим планом, зловмисники підробляли рішення місцевих органів і протизаконно реєстрували право на власність землі.

Завдяки незаконним діям злочинців комерсанти отримали у свою власність майже 0,5 га землі поблизу вище згаданого центру. На даний момент, при сприянні СБУ, вирішується як повернути землі назад до держвласності. Щодо молодчиків, які це все провернули, то їм вже повідомлено про підозру аж за чотирма статтями ККУ, а саме:

ч. 4 статті 190(шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою)

ч.3 статті 28(вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією)

ч.4 статті 358(підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів)

ч.3 статті 365-2(зловживання повноваженнями осіб, які надають публічні послуги)

Процес викриття злочинного угрупування здійснювався спільно зі слідчими Нацполіції та за процесуального керівництва обласної прокуратури Черкащини. На даний час досудове слідство продовжується.