Путін дозволив кримчанам з українським громадянством влаштовуватися на держслужбу

Президент РФ Володимир Путін підписав закон, що надає кримчанам право працювати на держслужбі при наявності громадянства України.

Про це інформує Радіо Свобода з посиланням на відповідний документ, опублікований в п’ятницю на офіційному порталі правової інформації.

Згідно з документом, жителі півострова, які після анексії Криму Росією в 2014 році подали заяву про відмову від громадянства України, але припинили його, визнаються «громадянами Росії без іноземного громадянства».

Також документом передбачено право громадян, які на той час були неповнолітніми дітьми кримчан і перебували за межами Криму і Севастополя до 18 березня 2014 після досягнення 18-річного віку, подавати заяву про небажання належати до українського громадянства.

Очікується, що нові норми вступлять в дію з 1 липня 2021 року.

Законопроєкт про право кримчан на працевлаштування на держслужбу при наявності громадянства України був внесений до Держдуми 6 квітня. У першому читанні його ухвалили 20 квітня, у другому – 25 травня.

Росія не може позбавити особу українського громадянства – ДМСТим часом в Державній міграційній службі зазначають, що відповідно Закону України «Про громадянство», громадянин України, який …постійно проживає за кордоном, може вийти з громадянства України лише за його клопотанням. Оформлення виходу з громадянства України здійснюється за заявою особи на ім’я Президента України, яка подається до закордонної дипломатичної установи.

Датою припинення громадянства України у цьому випадку є дата видання відповідного Указу Президента України.

Таким чином, Російська Федерація не може приймати будь-яких рішень щодо припинення українського громадянства мешканців АР Крим та міста Севастополя. Подавати будь-які заяви для збереження громадянства України не потрібно.

У Державній міграційній службі зазначають, що упродовж усіх семи років окупації у мешканцях Криму безумовно бачать громадян України – з усіма належними правами. І проблема документування громадян України, які опинилися на тимчасово окупованій території, – один з найважливіших «кримських» напрямів.

Тож за статистикою, від початку окупації у 2014 році і донині жителям Криму та міста Севастополя було оформлено 46,7 тис. паспортів громадянина України, зокрема 37 тис. ID-карток, та 170 тис. біометричних закордонних, повідомляє сайт Української Гельсінської спілки.

«В умовах окупації оформити паспорт – справа не з легких. І не через штучні бюрократичні перепони, а тому, що паспортизація – питання національної безпеки, а тому процес має бути суворо регламентований та контрольований, навіть у виняткових випадках. Для України такий підхід стає ще важливішим, враховуючи фактор гібридної війни та агресивну політику держави-окупанта», – пояснила директор Департаменту Марія Гарник.

Для оформлення паспорту кримчани можуть звернутися до будь-якого підрозділу ДМС на всій території України. Але найчастіше для тих, хто мешкає на півострові легше приїхати у Херсонську область. Там у Новотроїцькому є територіальний підрозділ ДМС. До того ж для зручності – безпосередньо на КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» відкрито Центри адміністративних послуг.

Раніше постійне представництво України при ООН повідомило, що тотальна примусова паспортизація в анексованому Росією Криму зачепила 2,5 мільйона громадян України.

Український уряд ухвалив постанову про те, що Україна не визнаватиме російські паспорти, видані кримчанам в Ростовській області і Краснодарському краї сусідній Росії.

16 червня 2020 року в МЗС України зробили заяву через російські паспорти, «протиправно нав’язані жителям анексованих Криму і Севастополя». У відомстві запевнили, що «Україна буде захищати права та інтереси своїх громадян, які проживають в умовах окупації в Автономній Республіці Крим і Севастополі».