Обшуки в "Нафтогазі": Фіскальна служба виявила масштабні ухилення від сплати податків

Сьогодні, 11 червня, працівники Державної фіскальної служби проводять обшуки в АТ НАК “Нафтогаз України”. Продовжується слідство у кримінальному провадженні за фактом ймовірного ухилення службових осіб АТ НАК “Нафтогаз України” від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн.

Про це повідомляє пресслужба ДФС.

“Починаючи з жовтня 2015 року по теперішній час, службові особи АТ НАК “Нафтогаз України” не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ “Газпром” (РФ), внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ”, — йдеться в повідомленні.

Зараз підприємства, які виробляють теплову енергію, фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК “Нафтогаз України” не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються.

Протягом розслідування співробітники ДФС зібрали докази, які можуть свідчити про факт ухилення від сплати податків.

“Здобуто докази, що службові особи НАК “Нафтогаз України” не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу”, — зазначили у фіскальній службі.

Остаточна сума завданих державі збитків буде встановлена у ході судово-економічної експертизи.

Нагадаємо:

Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє дотримання вимог закону з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у призначенні Юрія Вітренка на посаду голови правління НАК “Нафтогаз України".

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.