Правоохоронці влаштували обшуки в «Нафтогазі» — підозрюють ухилення від сплати 2,7 млрд грн податків

Про це повідомила пресслужба ДФС.

Як стверджують у фіскальній службі, починаючи з жовтня 2015 року і до цього часу службовці «Нафтогазу» не завершили процедуру митного оформлення газу, придбаного у «Газпром». Внаслідок цього до державного бюджету не надійшли 2,7 млрд грн ПДВ.

«Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що перебуває у газотранспортній системі України, однак «Нафтогаз України» не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі», — вказують у повідомленні.

У ДФС додали: у «Нафтогазі» мотивують це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС. Через це операції з постачання газу документально не оформлюють. Водночас, за даними ДФС, за період розслідування правоохоронці зібрали достатньо доказів, які «можуть говорити про факт ухилення від сплати податків».

«Здобуто докази, що службові особи НАК «Нафтогаз України» не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакета документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу», — пояснили у фіскальній службі.

У ДФС додали, що нададуть правову оцінку діям як службовців «Нафтогаз України», так і Енергетичної митниці фіскальної служби. Остаточну суму збитків встановить судово-економічна експертиза.