Фіскальна служба пояснила причину обшуків у «Нафтогазі»

ДФС проводить обшуки у приміщеннях компанії «Нафтогаз» в рамках кримінального провадження про ухилення службових осіб компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн.

Як повідомляє ДФС, йдеться про незавершену з жовтня 2015 року по теперішній час процедуру митного оформлення газу, придбаного у ВАТ «Газпром», внаслідок чого до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

Фіскали вказують, що підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що знаходиться у газотранспортній системі України, однак АТ НАК «Нафтогаз України» не оформляє документи щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, внаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються.

Але під час розслідування співробітники ДФС зібрали достатньо доказів, які можуть говорити про факт ухилення від сплати податків. Здобуто докази, що службові особи НАК Нафтогаз України не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакету документів, на підставі якого Митний орган України міг би провести митне очищення природного газу. Тому в ході досудового розслідування буде надано правову оцінку діям як службових осіб АТ НАК «Нафтогаз України», так і Енергетичної митниці ДФС.

Раніше ДФС оштрафувала голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва на загальну суму 8,3 мільярда гривень. Йому закидають порушення митних правил при поставках в Україну російського газу. Коболєв заявив, що мова йде про газ, який «Газпром» контрабандно поставляв на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, і пообіцяв судитися з ДФС.