В Київській області жінка закликала до введення військ РФ в Україну і збирала підписи під фейковими петиціями

Служба безпеки України припинила діяльність антиукраїнської пропагандистки на території Київської області. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Оперативники спецслужби встановили, що агітаторка адмініструвала в одній із популярних соціальних мереж антиукраїнські ресурси, на яких виправдовувала і «легітимізувала» анексію Криму та російську агресію на сході України, закликала до введення військ РФ на територію України.

Використовуючи інтернет-спільноти, вона також організовувала збір підписів за фейкові петиції.

«Крім того, жінка систематично поширювала публікації з пропагандистських російських інформаційних ресурсів та спільнот соціальних мереж. Матеріали дискредитували підрозділи Збройних Сил України у районі ООС і пропагували діяльність бойовиків терористів «ДНР». Задокументовано, що антиукраїнськими настроями агітаторка «надихались» під час відвідування так званих «байкерських зльотів». Вони були організовані байкерським клубом «Нічні вовки» та його керівником, «другом Путіна», О. Залдостановим» — повідомляють в СБУ.

За інформацією спецслужби, найближчим часом зловмисниця планувала проведення активної провокаційної кампанії у мережі Інтернет напередодні спільних військових навчань України і НАТО. Під час обшуків за місцем проживання фігурантки в одному з райцентрів Київщини вилучено мобільні пристрої та комп’ютерну техніку.

Наразі слідчими СБУ фігурантці повідомлено про підозру у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.