Терористи “ЛНР” хочуть судити Протасевича в окупованому Луганську

Окупаційна влада так званої “ЛНР” хоче притягнути до кримільної відповідальності білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича після “судового” процесу над ним в Луганську.

Про це заявив представник терористів у Тристоронній контактній групі Родіон Мірошник, повідомляють російські ЗМІ.

“Я вважаю, що це (суд над Протасевичем в окупованому Луганську. – Ред.) цілком можливо, але цьому передуватиме досить серйозна скрупульозна робота”, – сказав Мірошник.

Він підкреслив, що необхідно провести слідство та підготувати відповідні документи.

“З нашого боку, з боку наших правоохоронних органів створена слідча група, яка займається цим і направлені відповідні документи вже безпосередньо правоохоронним органам, слідчим органам Білорусі”, – резюмував терорист.

Нагадаємо, Лукашенко надав терористам “ЛНР” доступ до Протасевича і натякнув на смертну кару.

23 травня у Мінську затримали засновника опозиційного телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича, який перебував на борту літака Афіни – Вільнюс, який здійснив екстрену посадку через повідомлення про вибуховий пристрій на борту. Після затримання Протасевича до редакції Nexta почали надходити погрози.

Як відомо, інформація про мінування пасажирського рейсу Ryanair, який здійснив примусову посадку у Мінську, надійшла електронним листом. Про це йдеться у фрагменті переговорів білоруського авіадиспетчера і пілота літака Ryanair.

Провладний білоруський телеграм-канал опублікував звернення викраденого у Мінську опозиційного журналіста Романа Протасевича. Батько затриманого опозиційного блогера Дмитро Протасевич заявив, що Романа Протасевича змусили визнати провину на відеозвернення.

Заступник голови Міністерства закордонних справ Польщі впевнений, що засновника Telegram-каналу Nexta Романа Протасевича катували у білоруській в’язниці.

Пізніше білоруський провладний Telegram-канал “Желтые сливы” оприлюднив відео із затриманою Софією Сапегою – дівчиною співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича. Її теж затримали у Мінську 23 травня. Згодом білоруські правозахисники внесли Софію Сапегу до переліку політв’язнів.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram