Викрадення Чауса: у Молдові заявили, що підійматимуть питання на переговорах з Україною

Президентка Молдови Майя Санду запевняє, що у переговорах з представниками України обов’язково буде підійматися питання викрадення українського екссудді Миколи Чауса.

Санду підкреслила, що у відносинах з Україною “було неприємно, те, що сталося з цим суддею”. Про це йдеться у інтерв’ю президентки Молдови Майї Санду російським ЗМІ.

“Крапку не поставлено, тому що наші МВС і прокуратура ще працюють. Будемо обговорювати це питання з Україною”, – зазначила Санду.

Україна відмовилась надати будь-яку інформацію про підозрюваних у викраденні Чауса – депутат парламенту Молдови

Водночас вона зауважила, що у Молдови є й інші серйозні питання з Україною.

“Наприклад, питання Дністра. Ми будемо наполягати на розв’язанні цього питання. ЄС допомагатиме нам з цим питанням. З іншого боку, нам дуже важливі хороші відносини з Україною, тому що у нас дуже багато спільного, тому що для нас важлива регіональна безпека, і ми будемо шукати рішення з усіх питань, які є”, – додала молдавська президентка.

Нагадаємо, молдовські ЗМІ з’ясували імена осіб, що причетні викрадення українського екссудді Миколи Чауса з Кишинева. Зазначається, що до операції причетні українські та молдавські спецслужби.

Як відомо, 17 травня у телеграм-канали поширили відеозвернення екссудді Чауса, на якому можна побачити сліди його побиття. Водночас сам Чаус запевнив, що з ним все добре і не було ніякого викрадення.

Крім того, адвокат зниклого екссудді Юліан Балан запевнив, що спираючись на зовнішній вигляд Чауса та його поведінку, можна впевнено сказати, що Чаус давав свідчення під тиском.

Парламент Молдови розглядає викрадення Чауса як тиск Зеленського на Порошенка

3 квітня колишнього суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса, який просить політичного притулку в місцевої влади, викрали в молдовській столиці Кишиневі. Поліція Кишинева підтвердила силове викрадення судді Чауса, порушена кримінальна справа.

5 квітня голова МВС Молдови Павла Войку заявив, що оголошеного в розшук Інтерполу українського суддю Миколу Чауса на території Молдови викрали іноземці. Вони вже покинули молдовську територію і перетнули кордон з Україною.

Своєю чергою президент Молдови Мая Санду вимагала від Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки країни пояснити, хто і як міг викрасти в Кишиневі українського суддю Миколу Чауса.

Як повідомили молдовські ЗМІ, українського суддю Миколу Чауса, якого 3 квітня викрали невідомі на вулиці у центрі Кишинева, нібито перевезли в Україну у багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України.

Депутати парламенту Молдови завершили розслідування викрадення судді Чауса: вимагають направити Україні ноту

Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що українського суддю Миколу Чауса ймовірно вивезли з країни на автомобілі з дипломатичними номерами, а прикордонники не могли перевірити транспорт, що належить диппредставництву.

7 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдовським колегою Ауреліу Чокоєм запевнив у непричетності України до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса та запропонував створити спільну робочу групу з цього питання.

Парламент Молдови на засіданні 9 квітня створив слідчу комісію для виявлення обставин викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса.

Як повідомили молдовські ЗМІ, Кишинів направив посольству України ноту у зв’язку зі справою про викрадення українського судді Миколи Чауса.

Нові докази участі співробітників Головного управління розвідки Міноборони України до викрадення судді Чауса в столиці Молдови оприлюднили 22 квітня журналісти-розслідувачі. За їх словами, викрадення було організовано у дуже сумнівний спосіб, а організатори та виконавці лишили в Молдові численні сліди “роботи”.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.