Збитки Южно-Української АЕС: підозрюваному в крадіжці 12 мільйонів обрали запобіжний захід

Вищий антикорупційний суд відпустив під особисте зобов'язання підприємця Дмитра Лисенка, якого НАБУ і САП підозрюють у розкраданні 12,3 млн грн відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» державного підприємства «НАЕК «Енергоатом».

Таке рішення 7 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 5 липня Лисенку та колишньому начальнику управління ЮУАЕС Дмитру Соколову повідомили про підозру. Соколов наразі переховується закордоном, а тому про запобіжний захід стосовно нього не клопотали. Водночас НАБУ і САП просили застосувати до Лисенка заставу в 12,31 млн грн.

Однак, суддя клопотання задовольнив частково і відпустив підозрюваного під особисте зобов'язання. На Лисенка поклали такі обов'язки: прибувати за вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи, а також утримуватися від спілкування з низкою осіб.

За версією слідства, у 2011-2012 роках начальник управління виробничо-технічної комплектації ЮУАЕС Дмитро Соколов, використовуючи підконтрольні його пособнику підприємства в якості засобів та знарядь вчинення злочину, зловживаючи своїм службовим становищем, протиправно заволодів грошовими коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» під час здійснення закупівлі обладнання, а саме систем кондиціонування-холодильних та вентиляційних установок. Як з'ясувалося, обладнання закуплено за завищеними цінами, що завдало державному підприємству збитків на суму 12,3 млн грн. Соколова та Лисенка також обвинувачують і в іншій справі про заволодіння на ЮУАЕС.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд слухає ще одного справу про корупцію на ЮУАЕС. У ній обвинувачують колишнього президента НАЕК «Енергоатом» Віссаріона Кіма; його сина Артема; президента DARA Group Едуарда Самоткала; ексбухгалтера ТОВ «Уніс-Центр» і ТОВ «Арстрейд» Світлану Костянецьку та її сина Антона; Дмитра Лисенка, Сергія Юркевича, Олексія Масолобова, Олексія Рибака, Юрія Дмитренка і Володимира Богатчука.