З початку липня в українських водоймах потонули 265 осіб, із них 36 дітей - ДСНС

З початку липня в українських водоймах потонули 265 осіб, з яких 36 - діти, водночас за аналогічний період того самого року у водоймах України потонули 166 осіб, повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій у вівторок.

"З початку року на водоймах країни загинули 808 осіб... Тільки з початку липня на водоймах країни загинули 265 українців. Із них 36 дітей. Якщо врахувати, що за аналогічний період минулого року загинули 166 осіб (із них 16 - неповнолітніх), вже можна робити висновки про рекордну смертельну статистику нещасних випадків на воді в країні цього року", - йдеться в повідомленні.

Водночас наголошується, що навіть катастрофічно високий показник смертності на водних об'єктах не лякає людей.

"Попри постійні попередження співробітників Служби порятунку, люди ігнорують елементарні правила поведінки на воді", - зазначають у ДСНС.

Там уточнюють, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є купання в необладнаних для цього місцях і купання в нетверезому стані.

"Зокрема, на Запоріжжі, за добу з 19 липня загинуло двоє людей - на річці Дніпро та Азовському морі. Так, перший випадок стався о 13:30 в с. Благовіщенка на Каховському водосховищі. Як з’ясувалося, на відстані 300 м від берега під час купання на надувному матраці зник під водою молодий чоловік. Водолази АРЗ СП під час обстеження знайшли тіло людини без ознак життя та доставили його на берег. Загиблим виявився 31-річний житель міста Запоріжжя. Згодом, о 15:28 в районі центрального пляжу міста Приморськ сталася ще одна подія. Рятувальники окремого поста АРЗ СП дістали з води тіло чоловіка без ознак життя. Загиблим виявився 60-річний житель Запоріжжя", - повідомляють рятувальники.

Наголошується також, що в столиці лише за минулі вихідні потонули п'ятеро людей.

Рятувальники закликають громадян бути обережними та дотримуватись правил безпеки на воді.