У Львові дворічна дівчинка напилася засобу для миття духовки

У Львові дворічна дівчинка випадково випила засіб для миття духовки. Батьки не розгубилися і негайно привезли доньку в «Охматдит». Дівчинці промили шлунок, зробили ендоскопічний огляд і призначили лікування – повідомили в «Охматдиті».

У нашої дівчинки все обійшлося консервативним лікуванням. За 3 тижні ми зробили дитині обстеження, щоб дізнатися, чи є звуження у стравоході. Маленькій пощастило – у неї все обійшлося. Бувають випадки, коли опік глибокий, проник у м’язову тканину, то ми бачимо ділянки звуження стравоходу. Часом луги проникають у підслизову і м’язову тканину, але під час гастроскопії ми не бачимо, чи є там ураження. З часом уже бачимо некроз і рубець. Але тоді вже потрібні хірургічні процедури і триваліше лікування, – пояснює торакальний хірург Олег Ленів.

Навіть не зважаючи на вчасну першу допомогу, лікування не завжди дає бажаний результат: дитина не може навіть їсти і ковтати слину, часто такі опіки призводять до інвалідизації і важких реконструктивних операцій.

Дворічна пацієнтка вже сама їсть дієтичну їжу, їй ще боляче ковтати, але динаміка позитивна, тож малеча поїхала додому.

Якщо дитина випила побутову хімію, лікарі «Охматдиту» радять:

викликаєте «швидку» або везете дитину до лікарні самі (тут швидкість має значення);

поїте дитину великою кількістю води, можна дати молоко і сорбенти (якщо є);

ніякої блювоти! Тобто не сьогодні, це не харчове отруєння. Якщо викликати блювоту, то речовина, яка викликала опік, повторно травмує стравохід, це погіршує ситуацію;

дорогою захоплюєте баночку, з якої випила дитина або фотографуєте її етикетку на телефон. Це дозволить лікарю найкраще підібрати засіб для промивання і нейтралізувати дію хімії.

У лікарні зазначають, що на рік мають 3-4 дитини з хімічними опіками стравоходу і шлунка.