На Луганщині спостерігається гострий дефіцит питної води

На окупованій частині Луганської області мешканці скаржаться на дефіцит питної води, оскільки її постачання обмежила окупаційна влада. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (МінТОТ).

В умовах аномальної спеки, це може впливати на катастрофічне погіршення якості води, оскільки нерівномірна подача води призводить до застоювання, виникнення бактерій та поширення інфекційних захворювань серед населення, - повідомляють у міністерстві.

Зокрема, на території міста Хрустальний (Красний Луч) подача питної води здійснюється за графіком від одного до двох разів на тиждень до графіка "через день" в залежності від району міста. Проте, у місті Голубівка, селах Донецьке та Голубівське постачання питної води для населення відбувається лише раз на тиждень, а в місті Кадіївка — частково раз на 2-3 дні.

Також відомо, що на території Алчевська, де спостерігається один із найбільш забруднених показників питної води, заявлене водопостачання через день, проте за наявною інформацією воно відсутнє кілька діб поспіль.

У міністерстві наголосили, що такі дії окупаційної влади є прямим порушенням Державних санітарних норм та правил й критично впливають на якість питної води на непідконтрольній Україні території.