На Волині судитимуть керівника підприємства, який хотів незаконно збути понад 115 кг бурштину

Слідство встановило, що посадовець незаконно придбав понад 115 кг необробленого бурштину ринковою вартістю майже півмільйона гривень та зберігав його з метою незаконного збуту за межі України.

Аби легально збути сонячне каміння, генеральний директор підприємства підробив документи про придбання його на товарній біржі, а також висновки державного гемологічного центру України щодо якості бурштину, які подав через брокера на митницю.

Бурштин вилучили правоохоронці із подальшим накладенням арешту.

Під час митного огляду автомобіля 26 червня 2020 року бурштин був вилучений правоохоронцями із подальшим накладенням арешту. За вчинення цих злочинів посадовець невдовзі постане перед судом.

Прокуратура області наголошує: згідно з санкцією ч.3 ст. 240–1 КК України, вчинені службовою особою з використанням службового становища незаконне придбання, зберігання, передача, пересилання, перевезення, переробка і збут бурштину, законність походження якого не підтверджується відповідними документами, у значних розмірах, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна.