У Франківську прооперували хлопчика, який проковтнув магнітні кульки

В Івано-Франківську зробили операцію хлопчику, який проковтнув магнітні кульки. Про це повідомили в обласній дитячій лікарні.

В хірургічне відділення поступив хлопчик віком 5 років через 17 днів після ковтання дрібних магнітних кульок. Під час рентгенологічного дослідження побачили магніти в кишечнику, які не просуваються протягом 10 днів.

Відсутність пасажу магнітів по кишечнику стало показанням до оперативного втручання. На операції виявлено інтимне зрощення стінки тонкої кишки, де розташовані 4 магніти, із стінкою сліпої кишки, де виявлено 3 магніти. Проведено клиновидну резекцію тонкої та сліпої кишки, видалення магнітів, ушивання стінки тонкої та сліпої кишки.Зазвичай діти в подібних випадках оперуються після утворення перфорації кишки та розвитку перитоніту. Але даний випадок, на щастя дитини, обійшовся без такого небезпечного ускладнення. В більшості випадків небезпеку можна попередити, кажуть лікарі. Переконайтеся, що іграшка відповідає віку дитини та є сертифікованою. Дітям раннього віку не дозволяйте бавитися без нагляду іграшками, які містять дрібні деталі та неякісно фіксовані частини та магніти. Дрібну моторику розвивати корисно, але лише під пильним наглядом дорослого.