П’ятирічний хлопчик з Франківщини проковтнув жменю магнітних кульок (фото)

Нещодавно до Івано-Франківсьокї обласної дитячої лікарні в хірургічне відділення поступив хлопчик віком 5 років через 17 днів після ковтання дрібних магнітних кульок, при госпіталізації скарги відсутні.

Під час рентгенологічного дослідження діагностовано наявність магнітів в кишечнику, які не просуваються протягом 10 днів, розповідають на сторінці лікарні.

Відсутність пасажу магнітів по кишечнику стало показанням до оперативного втручання. На операції виявлено інтимне зрощення стінки тонкої кишки, де розташовані 4 магніти, із стінкою сліпої кишки, де виявлено 3 магніти. Проведено клиновидну резекцію тонкої та сліпої кишки, видалення магнітів, ушивання стінки тонкої та сліпої кишки. Зазвичай діти в подібних випадках оперуються після утворення перфорації кишки та розвитку перитоніту. Але даний випадок, на щастя дитини, обійшовся без такого небезпечного ускладнення, пишуть Версії з посиланням на Бліц-Інфо.

У прессліжбі дитлікарні додають, що в більшості випадків небезпеку можна попередити.

“Переконайтеся, що іграшка відповідає віку дитини та є сертифікованою. Дітям раннього віку не дозволяйте бавитися без нагляду іграшками, які містять дрібні деталі та неякісно фіксовані частини та магніти. Дрібну моторику розвивати корисно, але лише під пильним наглядом дорослого”, – йдеться в дописі. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!