«Хочуть по-тихому роздати дітей батькам», – одеситка звинуватила керівництво табору в Татарові в приховуванні масового захворювання

16 липня з’явилось повідомлення про те, що у відпочинковому комплексі “Делюкс”, що у Татарові, з діагнозом харчової токсикоінфекція до лікарні госпіталізували п’ять дітей. “До інфекційного відділення Яремчанської ЦРЛ станом на 15:00 год. 16.07.2021 р. госпіталізовано 5 дітей: 15.07.2021 р. – 1 особа 2007 р. н.; 16.07.2021 р. – 4 особи (2 – 2006 р. н., 1 – 2007 р. н. та 1 – 2008 р. н.)” ,- йдеться в повідомленні. Зазначалося, що стан дітей – середнього ступеня важкості, пишуть Версії.

Пізніше стало відомо, що згідно з висновками медиків, занедужання дітей – це не отруєння. Проте, кількість хворих зросла до восьми. “Є діти з Києва, Ковеля, Тернополя, різні є. Ми не ставимо діагноз “харчова токсикоінфекція”, оскільки це означає, що всі разом з’їли та отруїлися. Їм стало погано в різні дні. Як інфекціоніст зі стажем, можу запідозрити умовну патогенну інфекцію. В таборі працюює санстанція. Ми брали проби на ротавірус, він був негативний”, — розповіла завідувачка інфекційного відділення Яремчанської лікарні Надія Алексашенко. Усі вони відпочивали у позаміському закладі оздоровлення та відпочинку в селі Татарів Надвірнянського району.

Засновниця табору Альбіна Харченко повідомила, що керівництво закладу самостійно звернулося у Держпродспоживслужбу, щоб вони провели перевірку у таборі. За її словами захворіли дітки, які проживали в одному корпусі. Загалом на цьому заїзді — 120 дітей.

Нещодавно в мережі з’явилось повідомлення від мешканки Одеси Тетяни Чубіної про те, що керівництво табору просить батьків достроково забрати додому дітей. Мовляв, вони не можуть продовжувати відпочинок в таборі, бо там запланували дезінфекцію.

Надаємо текст повідомлення, перекладений українською мовою. «НС з дітьми в Карпатах! Прошу допомоги ЗМІ. В таборі Делюкс в Татарові сталася НС, коли керівництво табору приховало від батьків поширення інфекції а таборі. З третього дня перебування в таборі в дітей піднялась температура, почалась діарея. Керівництво табору намагається «по-тихому зам’яти» НС і швидко «роздати» дітей батькам після тижня перебування в таборі, хоч зміна оплачена за два тижні, мотивуючи тим, що «здоров’я дітей понад усе». Всі проблеми після повернення додому і лікування хворих дітей керівництво табору переклало на батьків. Можливо, в таборі відбулось поширення Дельта вірусу, який поширюється зараз всією країною. Допоможіть притягнути до відповідальності винуватих, допомогти дітям і добитися справедливості! В таборі були наші одеські діти», – написала одеситка. Також вона додала текст СМС батькам з табору. «Шановні батьки! У зв’язку з тим, що в таборі в дітей виявлено рота вірусну інфекцію за рекомендацією Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, ми вимушені припинити роботу табору для проведення дезінфекції. З метою припинення поширення рота вірусної інфекції, і найголовніше збереження здоров’я дітей, просимо вас забрати дітей з табору в найближчий час. Якщо діти їхали до табору трансфером організованим профспілками, інформацію щодо виїзду можна дізнатись у голів профспілок. Діти, які їхали організованою групою з Києва (трансфер був організований табором), інформацію щодо виїзду повідомимо найближчим часом. Дітей, яких батьки привозили самі, прохання забрати найближчим часом. Шановні батьки, це вимушений захід! Здоров’я дітей найголовніше!…», – йдеться у повідомленні. До слова. За минулий місяць це вже не перший випадок отруєння у закладах громадського харчування та відпочинкових комплексах.

За неофіційною інформацією, подібні випадки можуть бути пов’язані не стільки з антисанітарією чи неякісною продукцією в закладах, а з новим шмамом коронавірусної інфекції “Дельта”, що прогресує на Івано-Франківщині.

Даний штам COVID-19 вражає тонкий і товстий кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту. “Дельта” небезпечний не лише для людей з хронічними захворюваннями і людей старшого віку, а й для молоді. Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!