Могло згоріти село: наслідки пожежі майже 30 га поля у Максимівці

Фотофакт.

Стали відомими деталі вчорашньої вечірньої пожежі на полі у селі Максимівка. Так, 19 липня, близько 19.00 до диспетчерської рятувальників повідомили про пожежу, що сталася на полі, розташованого зовсім близько до житлових будинків. Горіла близько 30 га: стерні і пшениці, яку ще не встигли зібрати. Для цього залучали ще додаткові два пожежні автомобілі. Зокрема, з Глобиного та Піщаного, а також три рятувальні трактори. Всього до ліквідації події залучили 11 осіб.

Я розповіла головна інспекторка відділу запобігання надзвичайних ситуацій Кременчуцького міськрайонного управління ДСНС Ірина Зуб, на локалізацію вогню знадобилося близько 2 годин.

«Вдалося врятувати частину пшеничного поля. Загалом же була знищена стерня на площі 25 га та 4,7 га пшениці», - підсумувала речниця.

Проте загроза пожежі полягала в тому, що вона швидко поширювалася, доходячи до дерев на вулиці та самих житлових будинків, а також до коней, що були в загороді якраз проти даного поля.

«До коней залишалось 2 м дороги і вже, як кажуть самі пожежні, поле догоріло до дороги і уже від високих температур почали займатися трава і дерева господарських угідь. Рятувальники звернули на це увагу і у першу чергу почали ліквідовувати вогонь з того боку», - додає речниця.

Як бачимо, вогонь ледь не спопелив дерева, на яких почорніли листки. Можна лише уявити градус температур і шок громадян, які це бачили.

Тепер на місці стерні та ще донедавна гектарів пшениці лише вигорівша земля з острівцями вцілілого.

Причина пожежі встановлюється.

Нагадаємо, У Кременчуцькому районі вогонь знищив майже 5 гектарів пшениці

Марина Соловей