Росія дозволила жителям окупованого Донбасу голосувати на своїх виборах онлайн

Порядок дистанційного голосування затвердив Центрвиборчком Росії, передає ТАСС.

Як повідомляється, дистанційне електронне голосування (ДЕГ) у вересні буде застосовуватися на виборах різних рівнів в Москві, Мурманській, Курській, Нижньогородській, Ярославській і Ростовській областях. У перелік внесли і окупований Севастополь.

Заступник голови ЦВК РФ Микола Булаєв заявив, що Ростовська область є «суб'єктом з великою кількістю людей, які отримали громадянство РФ у спрощеному порядку». Йдеться про людей, які проживають на території Донбасу, тимчасово непідконтрольних української владі.

«Ми вирішили подивитися, чи не можна створити і для цих громадян Росії, які теж мають право голосу, можливість проголосувати в будь-якій точці [за межами РФ]. І, мені здається, ми в цьому напрямку досить сильно просунемося. Цей експеримент для цієї групи людей дозволить нам надалі розвивати застосування дистанційного електронного голосування вже за межами країни», — заявив Булаєв.

Згідно з постановою Центрвиборчкому, реєстрація на території РФ для голосування не потрібна. Лише паспорт громадянина РФ, отриманий у спрощеному режимі відповідно до указу президента РФ від 24 квітня 2019 року. Такі виборці повинні будуть скористатися порталом держпослуг Росії.

Вибори в Держдуму РФ призначені на 19 вересня 2021 року.

Нагадаємо, у травні Росія прискорила масову видачу своїх паспортів на окупованих територіях Донбасу. До кінця 2021 року Кремль загалом хотів збільшити їхню кількість там до мільйона.

Російські паспорти на Донбасі

У 2019 році президент РФ Володимир Путін дозволив видавати російські паспорти жителям окупованих територій Донбасу у спрощеному порядку. Перші російські паспорти на Донбасі почали видавати у червні 2019 року.

За даними міністерства внутрішніх справ РФ, на окупованих на сході України територіях станом на квітень 2021 року роздали понад 527 тисяч російських паспортів. Натомість оцінки українських посадовців тоді відрізнялися: міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков говорив про понад 400 тисяч, а Денісова — про близько 500 тисяч.

Українська влада заявила про невизнання таких паспортів. Цю позицію підтримав Євросоюз. Не визнавати документи закликали й держави-учасниці Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).