Вищий антикорупційний суд відклав на осінь справу одеського заводу КРАЯН

Про це повідомляє Depo.Одеса, посилаючись на видання "ІзбірКом".

Вищий антикорупційний суд відклав підготовче засідання у справі одеського заводу-банкрота КРАЯН на 6 вересня. Слухання перенесли через неявку двох адвокатів.

Нагадаємо, мова йде про суд щодо корупційної схеми, головним ініціатором якої слідство вважає колишнього народного депутата ВРУ Олександра Дубового. Також за версією слідства серед організаторів купівлі збанкрутілого заводу за завідомо вдвічі завищеною вартістю ексдепутат Кілійської райради Одещини Анатолій Коломієць та чинний депутат Одеської обласної ради Олег Бабенко. Їх обвинувачують в заволодінні 93 мільйонами гривень з бюджету Одеси. Також фігурантами справи є сім осіб-виконавців на чолі з міським головою Одеси. "За версією слідства, Дубовий з Бабeнком домовились з Трухановим та його заступником Павлом Вугeльманом, аби ввести депутатів в оману і на позачерговій сесії міськради ухвалити рішення про купівлю згаданого заводу", – повідомляє "ІзбірКом".

У столичному офісі Дубового слідчі НАБУ знайшли понад 250 документів, що стосуються господарської діяльності КРАЯНу. Детективи вважають, що дані документи доводять, що підозрюваний екснардеп керував і штучним банкрутством кранобудівного підприємства, і перепродажем його активів, у тому числі адмінбудівлі.

Напередодні, 19 липня, адвокат Бабенка Ігор Свінціцький не прийшов до суду, бо в нього підвищилась температура. Захисник попросив не вважати це затягуванням і зобов’язався надати докази на наступному засіданні, аби підтвердити поважність своєї неявки. Водночас не явився до суду і адвокат Дубового Денис Бугай. Він надав перевагу іншій справі, але документального підтвердження своїх слів не надав. "За такої явки неможливо розглядати провадження, бо Бабенко не представлений захистом взагалі, а злочин особливо тяжкий", – цитує видання прокурора САП Валентина Мусіяку.

Як повідомив прокурор, справу не можуть призначити до розгляду з квітня через постійні відкладення, які формально є обґрунтованими. "Попереднє засідання відклали, бо призначений безоплатний адвокат Ігор Свінціцький попрохав час для ознайомлення з матеріалами, суд задовольнив і оголосив перерву майже місяць. Ніхто не вдавався до заходів реагування, формально всі відкладення були обґрунтовані, підстав реагувати не було," – прокоментував ситуацію "ІзбірКому" Мусіяка. Він також зазначив, що безоплатний адвокат зайшов в справу, бо Бабенко розірвав договірні відносини з попереднім захисником.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що одеський мер влаштував у суді двадцятихвилинну "виставу", звинувачуючи журналістку в "системних провокаціях". Помилка у статті, яку Труханов назвав провокацією, перекручуванням фактів та замовленням, полягала в тому, що у матеріалі Сергія Лисенка та Михайла Коротюка названо адвокатами Труханова, в той час, як вони не захисники особисто мера, а адвокати у справі.

Нагадаємо, справа Краяну – справа про розтрату міського бюджету Одеси на придбанні будівель підприємства, головним фігурантом якої є мер Одеси Геннадій Труханов. Подробиці про перебіг розслідування дізнайтесь тут.