З початку року в Україні потонули понад 800 людей. Найчастіше — через алкоголь та купання в необладнаних місцях

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Так, лише з початку липня на водоймах країни загинуло 265 українців, із них 36 дітей. За аналогічний період 2020 року загинуло 166 людей (із них 16 — неповнолітніх).

У ДСНС зазначають, що хоч минуло менш як сім місяців року, вже можна очікувати на рекордну смертельну статистику нещасних випадків на воді у 2021-му.

«Навіть катастрофічно високий показник смертності на водних об'єктах не лякає людей. Попри постійні застереження співробітників Служби порятунку, люди ігнорують найелементарніші правила поведінки на воді», — кажуть у ДСНС.

Рятувальники наголошують, що вони хоч і намагаються патрулювати місця відпочинку біля води, однак найбільш дієвим кроком є власна обачність та відповідальність українців. Правила поведінки під час купаннявідпочивайте та купайтесь лише на спеціально обладнаних пляжах;ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;не залишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;температура води повинна бути не нижчою за 17°C;плавайте у воді не більше 20 хвилин. До такого часу потрібно йти поступово, починаючи з 3-5 хвилин;слідкуйте за штормовими попередженнями та не виходьте у плавання на човнах під час сильних поривів вітру.