На заводі “Рівнеазот” стався вибух, що потрібно знати рівнянам про викиди азотної кислоти? (Відео)

Нагадаємо, сьогодні на підприємстві “Рівнеазот” стався вибух на агрегаті виробництва азотної кислоти. Хмара випарів азотної кислоти пішла на місто. Що ж робити мешканцям Рівного, аби вберегтися від негативних наслідків, читайте далі.

З відкритих джерел відомо, що азотна кислота– безбарвна димуча рідина з їдким запахом, легко розкладається, забарвлюючись у жовтий колір. Сильний окислювач, корозійна для більшості металів.

Дія на людину: азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи.

При слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів.

Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.

При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.

Концентрована азотна кислота, потрапляючи на шкіру, викликає тяжкі опіки, при цьому струп забарвлюється в жовтий колір внаслідок характерної взаємодії кислоти з білками. Розбавлені розчини азотноїкислоти бувають причиною екземи. При проковтуванні азотна кислота викликає опік слизової оболонкистравоходу, шлунка з важким спазмом і набряком гортані.

Перша допомога:

при попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин;при попаданні на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду,мило;при проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.

Джерело: Рівне 1

На заводі “Рівнеазот” стався вибух, що потрібно знати рівнянам про викиди азотної кислоти? (Відео) читайте більше на Новини Рівне | Інформаційний Потік Рівне.