Потрібно зачиняти вікна та не виходити на вулицю, доки ситуація не нормалізується – головний санітарний лікар Рівненщини

Сьогодні, 20 липня орієнтовно 16.50 на підприємстві “Рівнеазот” стався витік газу. За повідомленням керівництва підприємства, встановлено, що відбулась розгерметизація трубопроводу з цеху виробництва азотної кислоти та викид у атмосферу газу.

На місце оперативно виїхали екологічна інспекція, фахівці хіміко-радіометричної лабораторії. Також на “Рівнеазот” прибули голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, міський голова Рівного Олександр Третяк, керівник ДСНС Сергій Крук, головний санітарний лікар Роман Сафонов.

За словами голови правління “Рівнеазот” Михайла Заблуди, персонал підприємства спрацював оперативно, вибух був локалізований вже о 17.10. На місці та в радіусі 50 метрів були відібрані аналізи повітря, перевищень не зафіксовано.

«Після надходження сигналу про виникнення надзвичайної ситуації були залучені усі служби – ДСНС, лабораторного центру, екоінспекції та інших потрібних структур. Причин для введення надзвичайного стану немає. Усі показники – в межах норми, що підтверджують відповідні служби. Вітер був в північно-східному напрямку, на Рівне хмара не пішла. Комісія ТЕБ та НС продовжує роботу, ми розбираємося з причинами виникнення ситуації. Запевняю – уникати відповідальності і приховувати якісь факти ніхто не буде», – прокоментував голова ОДА Віталій Коваль.

За словами керівника ДСНС у Рівненській області Сергія Крука, проведена аеророзвідка підприємства, моніторинг ситуації хімічною лабораторією, відбувається чергування пожежних цистерн з метою можливого залучення. Наразі ситуація на підприємстві стабільна. Підрозділи знаходяться і чергують на підприємстві до повного усунення недоліків.

Жодної загрози навколишньому середовищу немає. Жертв та постраждалих немає.

За словами головного санітарного лікаря Рівненщини Романа Сафонова, лабораторія обласного центру контролю і профілактики хвороб не припиняє робити дослідження.

«Наразі всі показники забруднення атмосферного повітря – в межах норми. Робилися дослідження в мікрорайоні “Ювілейний” у декількох точках. Показники у 5-10 разів менше максимально разової концентрації за гранично допустимі. Можна бути спокійними. Також провели дослідження в житловій забудові села Городок, на в’їзді. Там показники менші в 5-7-разів. Ситуацію відстежуватимемо і вночі, і на ранок, про результати буде повідомлено», – зазначив Роман Сафонов.

Роман Сафонов додав, що у разі викиду в атмосферу шкідливих речовин, перш за все, страждають найбільш вразливі групи населення із захворюванням органів дихання та люди поважного віку.

«Звісно, потрібно зачиняти вікна та не виходити на вулицю, доки ситуація не нормалізується. Але наразі ситуація – в межах нормативних рівнів», – запевнив Роман Сафонов.