Викид на "Рівнеазот": чи варто хвилюватись волинянам

У зв'язку з аварією ПрАТ «Рівнеазот» держекоінспекція проводить дослідження ґрунтів у населених пунктах поблизу підприємства. Зокрема, у місті Рівне зі сторони Луцького кільця.

Про це у коментарі ІА "Конкурент" розповіли у пресслужбі Держекоінспекції України.

Загалом уже відібрано проби ґрунту в 5-х точках: поблизу підприємства ПрАТ «Рівнеазот», на території населених пунктів Городок, Караєвичі, Обарів.

Чи загрожує ця аварія жителям прилеглих областей, у пресслужбі покищо не коментують. Пояснюють, що для цього, власне, й проводиться екологічна експертиза. Коли будуть результати – наразі невідомо.

Як повідомляє пресслужба ДСНС України у фейсбуці, станом на 6:00 год. 21 липня у населених пунктах поблизу ПАТ «РівнеАзот», загрози мешканцям та навколишньому середовищу немає.

Нагадаємо: 20 липня на рівненському хімічному заводі сталась аварія, через це в повітря потрапили хімічні речовини та утворилась хмара помаранчевого кольору.

Причиною стало те, що на агрегаті №5 підприємства відбулась розгерметизація трубопроводу нітрозних газів – неконцентрованої азотної кислоти, в результаті чого стався викид оксиду азоту. Силами підприємства надзвичайна ситуація була ліквідована.

Жертв і постраждалих немає. У "Рівнеазот" заявили, що показники якості повітря – в межах допустимих норм.

«Внаслідок надзвичайної ситуації відбувся разовий викид нітрозних газів у незначній кількості на території заводу», — сказано в повідомленні.

Нагадаємо: У Венеції вибухнув хімічний завод. Це сталося 15 травня. На заводі виготовляли фарби, розчинники та відбілювачі, був поранений робітник. Влада закликала громадян залишатися вдома, зачинивши вікна та двері.