Враховують розу вітрів: екоінспекція перевіряє ґрунти біля Рівнеазоту

У селах біля "Рівнеазоту" та на околиці Рівного Держекоінспекція відібрала проби ґрунтів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив очільник відомства Андрій Мальований. Дослідження ґрунтів фахівці розпочали після викиду газів на хімічному підприємстві, що стався 20 липня.

Екологічна експертиза через аварію на Рівнеазоті триває, повідомив Андрій Мальований.

"Учора та сьогодні здійснюється дослідження ґрунтів у населених пунктах поблизу підприємства з урахуванням рози вітрів. Уже відібрано проби ґрунту в 5-х точках: поблизу підприємства ПрАТ "Рівнеазот", на території населених пунктів Городок, Караєвичі, Обарів, а також у місті Рівне – зі сторони луцького кільця", повідомив він.

Він також зазначив, що після аварії на підприємстві туди виїхали інспектори екоінспекції й зафіксували, що забруднюючі речовини перестали надходити в повітря. Спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю інспекції Поліського округу зробили заміряли атмосферного повітря – показники в рамках допустимих концентрацій, написав Андрій Мальований.

Що відомо Над "Рівнеазотом" 20 липня з'явилася руда хмара. На підприємстві повідомили, що стався викид нітрозних газів через розгерметизацію трубопроводу в цеху азотної кислоти. Олег Арестархов, керівник з комунікацій "Group DF", до складу якої входить "Рівнеазот", що показники якості повітря – в межах допустимих норм. Жодної загрози навколишньому середовищу та людям немає, а підприємство повернулось до роботи в штатному режимі. Потреби зачиняти вікна немає, запевнив Арестархов. Рівненський гідрометеоцентр завершив заміри у чотирьох точках: селах Городок, Караєвичі, Обарів, а також в Рівному на вулиці Млинівська. Перевищення гранично допустимої концентрації діоксиду азоту у повітрі не виявили, – проінформував о 21:30 на своїй сторінці у Facebook голова ОДА Віталій Коваль. Викиди з "Рівнеазоту" можуть випадати у вигляді кислотних дощів. Про це Суспільному розповіла старша викладачка кафедри хімії й фізики Національного університету водного господарства та природокористування Оксана Мисіна.