Івано-Франківщина: Системи водовідведення нині справляються

Протягом доби 20 липня та вночі 21 липня в області пройшли сильні дощі, посилився вітер. Гірські потоки наповнилися водою. Така ситуація призвела до незначного підвищення рівнів води в річках. Однак опади та буревії не вщухають, тож в управлінні цивільного захисту населення облдержадміністрації закликають до уваги в прибережних територіях і на дорогах.

Приміром, уранці 21 липня в Крилосі Галицької територіальної громади на проїзну частину дороги впало дерево, тож його оперативно розрізали й прибрали. Подібне сталося й в інших населених пунктах області.

Загалом ситуацію контролює оперативний штаб, який діє при Івано-Франківській ОДА. У зв'язку з ускладненням погодніх умов у Службі автомобільних доріг введено цілодобове чергування диспетчерів.

"Водовідвідні системи та системи поверхневого водовідводу із проїзної частини та узбіч на автодорогах державного значення та мостах наразі справляються із навантаженням. Забезпечено роботу мобільних бригад для оперативного прибирання сторонніх предметів із проїзної частини, можливої ліквідації локальних розмивів, зсувів, промоїн, які можуть створювати загрозу безпеці. Однак просимо водіїв бути максимально обережними під час руху автошляхами у високогір'ї Карпат", - наголошує начальник САД в області Василь Буджак.

Варто зауважити, що минулорічна нищівна повінь мало навчила окремі територіальні громади. Адже органи місцевого самоврядування мали би подбати про стан невеличких потічків у населених пунктах. Подекуди водойми захаращені сміттям і навіть не прибрані від мотлоху, що нанесла тоді велика вода. Вирвані із корінням дерева та кущі, всякий непотріб, зарослі перешкоджають належному водовідведенню.

Приміром, у селі Пасічна, Надвірнянського району 20 липня підтопило 12 приватних господарств. Це трапилося через замулення містка на автодорозі місцевого значення. На місці події працювали надвірнянські рятувальники. Вода самостійно зійшла аж після того, як частково розчистили русло потічка.

Така байдужість до довкілля та навіть халатність опісля важким тягарем лягають на державний бюджет. Адже ліквідація наслідків повені на Івано-Франківщині коштувала торік сотні мільйонів гривень. Звісно, є непередбачувані ситуації, однак чимало можна й попередити, а фінанси спрямувати на соціально-економічний розвиток громад.

Тим часом синоптики прогнозують і далі значний дощ, грозу та навіть град, сильні пориви вітру. Тож розслаблятися не варто. Адже на річках області очікуються підйоми рівнів води, зокрема в місцях звуження русел - до двох метрів. Можливе часткове затоплення об'єктів прирічкової інфраструктури, формування значного місцевого та схилового стоків, із підтопленням понижених ділянок. В гірських районах існує загроза сходження селевих потоків.

Людмила СТРАЖНИК.

На знімках: системи водовідведення нині справляються; у Крилосі прибирали дерево з дороги.

Фото надано автором.