В Україні вперше в історії затримали першого офіційного "пірата": подробиці від СБУ

СБУ затримала громадянина України, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення. Це перший випадок в історії України, коли особі повідомили про підозру у піратстві за ч. 1 ст. 446 Кримінального кодексу України.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

За їхньою інформацією, піратом виявився житель Миколаївщини. Він влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у розмірі 500 тисяч доларів. Почалися перемовини із менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні. Представникам судноплавної компанії вдалося вмовити пірата здати зброю та розблокувати човен за 6 тисяч доларів. Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав 100 тисяч доларів – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.

Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).

Пірата вдалося затримати уже в Україні. У ході спецоперації співробітників СБУ зловмисника викрили у Миколаєві. З часу приїзду на Батьківщину він декілька разів міняв паспорти і місця проживання.

Наразі йому оголосили підозру за ч. 1 ст. 446 КК України, тобто у піратстві, а саме застосуванні насильства, пограбуванні або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо:

В Одесі викрили злочинне угруповання, яке напало на машиністів тепловозу. Вони погрожували фізичним насильством і заволоділи дизельним пальним.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.