СБУ затримала «першого офіційного пірата» в історії України

Служба безпеки України затримала українця, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення.

Це перший випадок в історії України, коли особі повідомлено про підозру в піратстві (частина 1 статті 446 Кримінального кодексу), заявили в прес-центрі СБУ.

За інформацією спецслужби, піратом виявився житель Миколаївської області. Він влаштувався в міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів.

Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

«Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна і грошову винагороду в $ 500 тисяч. Почалися переговори з менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні», — йдеться в повідомленні.

«Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові переговори. Цього разу вимагав $ 100 тисяч — інакше погрожував викинути всю зброю за борт. Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою», — доповіли в СБУ.

Як зазначається, оскільки події відбувалися у відкритому морі, то пірата неможливо було притягнути до відповідальності (у нейтральних водах не поширюється юрисдикція жодної держави).

Однак зловмисника вдалося затримати вже в Україні.

В ході спецоперації співробітників СБУ його викрили в Миколаєві. З моменту приїзду на батьківщину він кілька разів міняв паспорти і місця проживання.

Наразі йому оголошено підозру за частиною 1 статті 446 КК України, тобто у піратстві, а саме застосуванні насильства, пограбуванні чи інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.