Пробіли в оповіщенні: у Рівному перевірятимуть хімпідприємства через аварію на Рівнеазоті

У Рівному перевірятимуть потенційно небезпечні об'єкти. Таке рішення 21 липня прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Передумовою стала аварія на хімічному заводі "Рівнеазот". Перевірку та додаткові навчання запланували провести до 1 вересня.

Ситуацію з аварією на Рівнеазоті обговорили уранці на засідання комісії та прийняли рішення провести додаткові перевірки на інших об'єктах, які знаходяться в обласному центрі та поблизу нього. Рішення прийняли через те, що про аварію працівники заводу відповідні служби не повідомили.

"ДСНС інформацію про викид черпало з соціальних мереж. Ніякого повідомлення від "Рівнеазоту" до нас не поступало – ні дзвінків, ні повідомлень. За інформацією з інтернету було прийнято рішення відправити техніку три одиниці та 12 осіб", – сказав керівник районного управління ДСНС Сергій Демидюк.

Таку інформацію озвучив і заступник начальника управління патрульної поліції в області Андріан Горбачевський.

"На лінію 102 о 17:50 надійшло повідомлення від невідомого про можливий вибух на "Рівнеазоті". Це через годину після того, як все сталося, і працівниками поліції негайно скерували наряди для убезпечення населення. По прибуттю на місце події, жодної інформації стосовно надзвичайної події чи ситуації працівники "Рівнеазоту" не надали. Чекали до приїзду керівництва головного управління ДСНС та слідчо-оперативної групи", – зазначив Андріан Горбачевський.

Він уточнив, що відомості про можливе кримінальне правопорушення внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За інформацією пресслужби Нацполіції області, вони розслідують кримінальне провадження за фактом порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах.

Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Руслан Демуров повідомив, що такі викиди на заводі вже траплялися.

"Ми телефонували до колишнього директора Колесніка, для того, щоб проконсультуватись, він нам розповів більш детально по цих випадках. Вони були вже неодноразово до цього. Вчора негативний результат показали пробіли у комунікації та оповіщені", – розповів Руслан Демуров.

На засіданні комісії з ТЕБ та НС вирішили провести позапланові перевірки потенційно небезпечних об'єктів.

"Дуже критичним є зауваження те, що фактично керівництво "Рівнеазоту" не сповістило на лінію "101" рятувальників про інцидент який стався, це перше. Ми ж дізналися інформацію з соцмереж, як не дивно, і це стане предметом серйозного розслідування чому спеціалістами "Рівнеазоту" не було дано відповідного сповіщення", – заявив міський голова Рівного Олександр Третяк.

Він уточнив, що підприємство знаходиться на суміжній тергромаді й ситуацію назвав доволі загрозливою. Резюмуючи засідання він перерахував, що вирішила комісія:

провести позапланові перевірки двох хімічних підприємств на території міста Рівне; перевірити до 1 вересня всі потенційно небезпечні підприємства в межах громади на предмет їхньої готовності; провести симуляційне навчання для всіх служб та управлінь, які мають взаємодіяти у місті; провести позачергове навчання для новопризначених керівників управлінь, департаментів, підрозділів Рівненського міськвиконкому. Суспільне звернулось за коментарем з цього приводу до керівника з комунікацій "Group DF", до складу якої входить Рівнеазот, Олега Арестархова. Він пообіцяв озвучити позицію підприємства згодом, Суспільне її опублікує, як тільки отримає.

Що відомо На 9-ту ранку 21 липня жодної загрози населенню та навколишньому середовищу немає, повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Напередодні провели заміри повітря в с. Караєвичі, с. Городок, с. Обарів Рівненського району та мікрорайоні Ювілейний у Рівному і перевищення гранично допустимих концентрацій хімічно – небезпечних речовин у повітрі не виявили. У селах біля "Рівнеазоту" та на околиці Рівного Держекоінспекція відібрала проби ґрунтів. Згідно з даними директора ДП "Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб" Романа Сафонова, які він озвучив на засіданні ТЕБ та НС, перші результати аналізів проб повітря поблизу заводу отримали 20 липня о 18:00. Азоту діоксиду – 0,075 мг на квадратний метр – це у 2,7 раза менше норми, азоту оксиду – 0, 048 мг у 8 разів менше норми, аміаку – 0,06 мг – у три рази менше норми, ангідрид сірчистий – 0, 02 мг – у 25 разів менше і вуглецю оксид – 0,1 у 50 разів менше норми. Вміст оксидів азоту у повітрі на центральній дорозі на території підприємства станом на 17:10 був 0,8 міліграма на метр кубічний, а на дорозі від цеху до воєнізованого газорятувального загону 0,5 міліграма на метр кубічний. Про це 20 липня повідомив речник Служби порятунку Дмитро Мельник. Гранично допустима концентрація оксидів азоту у повітрі робочої зони складає 5 міліграмів на метр кубічний, а на території підприємства – 1,5 міліграмів на метр кубічний. Над "Рівнеазотом" 20 липня з'явилася руда хмара. На підприємстві повідомили, що стався викид нітрозних газів через розгерметизацію трубопроводу в цеху азотної кислоти. Олег Арестархов, керівник з комунікацій "Group DF", до складу якої входить "Рівнеазот", що показники якості повітря – в межах допустимих норм. Жодної загрози навколишньому середовищу та людям немає, а підприємство повернулось до роботи в штатному режимі. Потреби зачиняти вікна немає, запевнив Арестархов. Рівненський гідрометеоцентр завершив заміри у чотирьох точках: селах Городок, Караєвичі, Обарів, а також в Рівному на вулиці Млинівська. Перевищення гранично допустимої концентрації діоксиду азоту у повітрі не виявили, – проінформував о 21:30 на своїй сторінці у Facebook голова ОДА Віталій Коваль. Викиди з "Рівнеазоту" можуть випадати у вигляді кислотних дощів. Про це Суспільному розповіла старша викладачка кафедри хімії й фізики Національного університету водного господарства та природокористування Оксана Мисіна. Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram