Затримано першого пірата в історії України

СБУ затримала громадянина України, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення. Це перший випадок в історії України, коли особі повідомлено про підозру у піратстві, повідомляє СБУ.

Піратом виявився житель Миколаївщини. Він влаштувався у міжнародну компанію, яка займається охороною комерційних суден від піратів. Втім, замість того, щоб охороняти човен, чоловік сам захопив його.

Погрожуючи зброєю капітану корабля, зловмисник заявив команді, що вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у $500 тис. Почалися перемовини із менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні.

Представникам судноплавної компанії вдалося вмовили пірата здати зброю та розблокувати човен за $6 тис.

Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав $100 тис. – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.

Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).

Пірата вдалося затримати уже в Україні. З часу приїзду в країну він декілька разів міняв паспорти і місця проживання.

Наразі йому оголошено підозру у піратстві, застосуванні насильства, пограбуванні та інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна.

Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Києві жінка з «коктейлем Молотова» і пістолетом пограбувала банк.

Крім того ми писали, що у Києві пограбували ювелірний магазин: за будь-яку корисну інформацію обіцяють 100 тисяч грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.