Масове отруєння суші в Харкові: Лікарям не вдалося обстежити всіх працівників ресторанів

Станом на 21 липня, кількість пацієнтів, які інфікувалися сальмонельозом після вживання страв із харківських ресторанів "Якіторія" та "Мафія", не змінилася – 90 осіб, в тому числі 19 дітей, повідомили Depo.Харків у ДУ "Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України".

Усі хворі закінчили лікування та виписані в задовільному стані. У 45 пацієнтів сальмонельоз підтвердили лабораторно, ще у 45 - епідеміологічно. Крім того, у 12 хворих виявили інші збудники групи кишкових інфекцій.

"Дослідження з підтвердження та ідентифікації виділених культур сальмонел завершені. Культури сальмонел виділені від хворих, із об’єктів зовнішнього середовища (дошка розділова), готових страв", - сказано в повідомленні.

Виявлені порушення призвели до інфікування як відвідувачів, так і працівників, які вживали готові страви у закладі.

"Підтвердження ідентичності виділених культур сальмонел свідчить про єдине джерело інфекції та етіологічний фактор спалаху, - повідомили в установі. - Під час розслідування достовірно встановити загальну кількість та безпосередньо осіб, які працюють в закладі, і провести їх обстеження не представилося можливим. Зазначене не виключає наявності серед них хворих або бактеріоносіїв сальмонельозної інфекції, тобто ймовірного джерела".

Фахівці вважають, що основною причиною спалаху було вживання неякісного харчового продукту (суші), виготовленого в незадовільних санітарних умовах. Обставинами, що сприяли спалаху, було недотримання санітарного законодавства при приготуванні, зберіганні та реалізації готових страв. Джерело інфекції не встановлено. Протиепідемічні заходи завершені.